16. května 2024

Medailové žně bučovických gymnastů

články:

Gymnastika

Letošní brzké jarní oteplení zaskočilo zemědělce, ale nikoliv mladé bučovické gymnasty, kteří zahájili medailové žně již květnu tohoto roku a začali sbírat plody svojí dosavadní práce. Dne 4.5.2024 proběhl v Brně přebor Moravy ČOS a v soutěži nejmladších žáků zvítězil zástupce Bučovic Matyáš Kos a družstvo ve složení Matyáš Kos a Michael Procházka získalo třetí místo. Na toto vítězství navíc navázal v kategorii starších žáků Viktor Brázda a Bučováci tak brali ze tří kategorií dvě zlata!

O týden později se opět v Brně uskutečnil celorepublikový přebor ČOS a ani z něj neodešli naši borci s prázdnou, když Matyáš Kos získal v nejobsazenější kategorii nemladších žáků z celé České republiky fantastické třetí místo. Tato bronzová medaile má tak váhu zlata! Družstvo obsadilo výsledné páté místo.

Mezi staršími žáky potom opět zazářil Viktor Brázda, který doslova „urval“ třetí místo, když dokázal o pouhou 0,1bodu odskočit svým soupeřům a mohl tak rovněž vystoupit na stupně vítězů a převzít medaili za třetí místo.

Chlapcům se tak působení v sokolských soutěžích mimořádně vydařilo a těšíme se na nadcházející mistrovství ČR, které bude vrcholem celé sezóny. Budeme tedy doufat, že sklizeň není zcela u konce a že pár plodů zbyde i na pozdní sběr!