co je

sokol?

Sokol přináší sport pro každého, bez rozdílu věku a příjmu. Rozvíjí tělesnou zdatnost svých členů i ostatních. Pohyb považuje za součást zdravého životního stylu. Sokol je vlastenecký v nejlepším slova smyslu. Své členy vede k lásce k rodné zemi a k úctě k duchovnímu dědictví našeho národa. Sokolové jsou aktivní silou ve své obci, hybatelem sportovních a kulturních aktivit. Jsou hrdi na svou vlastní tradici, kterou drží v úctě.

Sokol usiluje o celkový rozvoj osobnosti člověka. Vede své členy ke spravedlivému a čestnému jednání, k aktivitě, samostatnosti a schopnosti pomáhat. Přitom vychází z odkazu Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera.

Sokol je otevřený všem, kdo věří v sokolské hodnoty: sport, občanství, komunita, osobnost a laskavost!

co znamená být

členem?

Sokolové mají možnost aktivně se podílet na akcích pořádaných naší jednotou. Mohou se také stát členy jednotlivých oddílů a být tak součástí sportovního života v našem městě.

kolik stojí

členství?

Každý člen Sokola platí členský spolkový příspěvek České obce sokolské:

600,- Kč pro všechny dospělé členy kromě seniorů (tj. 19-64 let)

300,- Kč pro mládež a seniory

Jednotlivé oddíly si dále stanovují výši svého oddílového příspěvku. Konkrétní výši pro jednotlivý oddíl najdete na stránce daného oddílu v sekci Členské informace.

jak a kdy

se můžu stát členem?

Členem se může stát kdokoliv a to kdykoliv během roku. Stačí pouze vyplnit závaznou přihlášku, podat ji vedoucímu oddílu a zaplatit příspěvek na probíhající rok. Pro členství ve vybraném oddílu kontaktuje jeho předsedu uvedeného na stránce daného oddílu v sekci Kontaktní osoby.

sokolské

pojištění

Veškeré informace k pojistným událostem naleznete zde. Administraci, obíhání doktorů apod. si každý řeší sám. Připravené dokumenty žadatel odnáší svému zástupci oddílu a ten je následně zašle na pojišťovnu.

jak se hradí

členské poplatky?

Poplatky je možno zaplatit hotově zástupci svého oddílu, nebo převodem na bankovní účet jednoty, který naleznete na stránce Kontakt. U bankovního převodu je nutno uvést jméno a příjmení.

zrušení

členství

Členství v Sokole je možno svévolně zrušit. Spolkový a oddílový příspěvek za probíhající rok není možné vrátit.