4. listopadu 2023

Pohár studentstva ve sportovní gymnastice žákyň 2023

Gymnastika

Dne 4.11.2023 se v hale ZŠ 710 Bučovice konal již 44. ročník Poháru studenstva ve sportovní gymnastice žákyň, který byl současně přeborem sokolské župy Dr. Jindry Vaníčka. Do závodu se přihlásilo 12 družstev z celé Moravy.

Z organizačního hlediska byl počet startujících zcela ideální (12 družstev na 4 nářadích) a závod tak měl velký spád a velmi plynulý průběh. Soutěži zcela jednoznačně dominovaly závodnic z Prostějova, které nejprve s náskokem 2,5 ovládly soutěž družstev před stříbrným týmem SGC Ostrava a bronzovým KSG Znojmo, a následně se závodnice Prostějova vedle sebe postavily i na nejvyšší stupně v závodu jednotlivkyň v pořadí 1. Amálie Strnadová, 2. Lucie Martincová a 3. Lucie Navrátilová. Nadvládu Prostějova se podařilo prolomit až ve finálovém závodě na kladině, kde na vítězství dosáhla Magdaléna Stiaková (SGC Ostrava) před týmovou kolegyní Sofií Cigánkovou a třetí Terezou Šimánkovou (KSG Znojmo). Z domácích gymnastek se nejlépe umístila Adriana Kovářová na 21. pozici.

Oddíl SG TJ Sokola Bučovice děkuje všem za účast a podporu akce a zve své příznivce na závod hochů, který se bude konat 6.4.2024.

galerie aktuality

přílohy aktuality