13. prosince 2023

Viktor Brázda v „Top 6“ na mistrovství republiky

články:

Gymnastika

Víkend před mikulášskou nadílkou si svoji odměnu za celoroční práci vybrali gymnasté z Bučovic úspěšným představením na mistrovství ČR žáků v Brně v povinných sestavách.

Matyáš Kos v nejmladší kategorii VS1 obsadil v konkurenci 70 nejlepších borců z celé ČR skvělé 17. místo. Jelikož bude Matyáš v této věkové kategorii pokračovat i příští rok, zatímco celá řada jeho soupeřů přestoupí mezi starší závodníky, je toto umístění obrovským příslibem pro další sezónu.

V technicky velmi náročné kategorii VS 2 starší potom zazářil Viktor Brázda, který nastoupil do závodu se zdravotním handicapem, ale dokázal se s ním heroicky poprat. Soutěž se sice stala kořistí závodníků z Prahy, kteří obsadili kompletní stupně vítězů, ale Viktor vybojoval skvělou 6. pozici a potvrdil tak svoji příslušnost k širší celorepublikové špičce ve své věkové kategorii. Gymnasté z Bučovic tak svoji sezonu uzavřeli úspěšně a vyhlížejí již tu nadcházející.