7. dubna 2024

Vyhodnocení 13. ročníku turnaje „Bučovická čarodějka“ ve stolním tenise žen

Stolní tenis

Dne 7. dubna 2024 se v hale základní školy 710 v Bučovicích uskutečnil 13. ročník turnaje ve stolním tenise žen „Bučovická čarodějka“. Kromě účasti domácích hráček TJ Sokol Bučovice v počtu 3 hráček se turnaje zúčastnily:

TJ Sokol Vracov – 2 hráčky, TJ Sokol Bučovice – 3 hráčky, TJ Sokol Luleč – 2 hráčky, Po jedné hráčce z KST Prace, DDM Slavkov a TJ Mokrá - Horákov

Neregistrovaní – 21 hráček (Bučovice 9 hráček, , po 2 hráčkách z Brna , Vracova, Ždánic, Tučap a Rousínovce a po jedné hráčce z Hostěnic a Slavkova)

Mládežnice – 14 hráček – 3 hráčky TJ Sokol Vracov, 6 hráček TJ Sokol Rousínovec, po 2 hráčkách ze Sokola Luleč a DDM Slavkov a jedna hráčka z KST Prace

Celkem se turnaje zúčastnilo 45 hráček, což je počet, který překonal maximální počet účastnic z roku 2018, kdy byla účast 32 hráček, a dokonce i letošní turnaj mužů z minulého týdne, kdy bylo 43 účastníků.

Turnaj zahájil předseda oddílu Miroslav Bil.

Hráčky po prezentaci rozděleny na 3 kategorie, a to na hráčky hrající závodně, amatérky a mládež do patnácti let.

Dané kategorie hráček po nasazení nejlepších losovaly o umístění ve skupinách. Hráčky „profi“ i mládež hrály ve 2 skupinách – profi po pěti a mládežnice po 7. V kategorii amatérek 18+ byly čtyři skupiny po 5 a jedna o šesti hráčkách.

Ve skupinách se účastnice „popraly“ o umístění v dané skupině a po dohrání skupin postoupily 4 nejúspěšnější do pavouka dané kategorie. Nejmladší hráčkou byla Laura Konkolová z Rousínovce ve věku osmi let a nejstarší účastnice 68 – letá Amálie Sladká z Brna, která ve skupině „vyškolila“ čtyři z pěti soupeřek a poté stanula i na stupních vítězů. Obě obdržely od organizátorů turnaje zvláštní cenu.

V kategorii „profi“ se podařilo vyhrát Monice Novákové z Vracova, která porazila ve finále

domácí Marii Holíčkovou, s níž svedla ve finále napínavý 5 - ti setový souboj.

V kategorii „amatérek“ vyhrála Holešínská Markéta z Vracova, která porazila loňskou vítězku Alexandru Fuxovou z Hostěnic.

V kategorii nejmladších zvítězila Eliška Sedlářová  z Vracova. Celkově se dá říci, že tento 13. ročník turnaje suverénně ovládl Vracov.

Členové oddílu ST děkují za podporu a finanční pomoc výboru TJ Sokol Bučovice, MÚ v Bučovicích, výboru sokolské župy Dr. Jindry Vaníčka .

Dále děkujeme subjektům, které věnovaly věcné ceny do soutěže:

• Bučovickým firmám a to JKZ , Zdeza, Malbacolor s.r.o., Svoboda – stavby s.r.o, železářství Kvapil, včelařství Sedláček, pojištění a směnárna Martin Vintr, Lékárna u zámku, firmám z Vyškova a to Jimi electronic solutions, firmě Frischmann, Purina – Nestlé, VZP Vyškov, Lékárna Angis Dobrovského, pražské firmě Sportspin, zahradnictví Tesák ze Slavkova, obci Dřevnovice a dále jednotlivcům a to Láďovi Kachlíkovi, Milanu Nezdařilovi, Františku Doležalovi, Aleně Konkolové i ředitelům škol 710 a 711.

galerie aktuality

přílohy aktuality